Eleganckie schody z marmuru

schody-marmurowe (1)Gdy myślimy o eleganckich, królewskich wnętrzach widzimy przed sobą idealnie lustrzany marmur. To bardzo dobre skojarzenie, bowiem marmur idealnie wpisuje się w pałacowe wnętrza. To też jeden z powodów, dla których ten kamień wybierany jest jako surowiec na schody. Czy schody z marmuru są bezpieczne i trwałe? I czy warto stosować je też na zewnątrz?

Marmur, mimo że jest eleganckim kamieniem, nie jest aż tak trwały, jak granit – odradza się stosowanie go w miejscach takich jak kuchnia czy łazienka, ze względu na osad z kamienia oraz kwasy z żywności. Z tych samych względów warto dokładnie przemyśleć zastosowanie schodów marmurowych na zewnątrz – doskonale sprawdzą się, jako element małej architektury pod dachem, ale będą wymagać częstszej konserwacji w przypadku schodów bezpośrednio narażonych na czynniki atmosferyczne.
Schody marmurowe doskonale sprawdzą się natomiast w domu – w tych warunkach zachwycają swoim nienagannym i pięknym wzorem dodają wnętrzom potrzebnego blichtru.

Schody marmurowe Warszawa

Marmur to niezwykle piękny i efektowny kamień naturalny, który doskonale komponuje się z różnym rodzajem wnętrz, dlatego też wybierany jest zarówno do aranżacji rustykalnych, jak i nowoczesnych. Właściwy szlif marmuru zapewnia mu idealną, lustrzaną gładkość, która optycznie powiększa przestrzeń wprowadzając do niej przestronność. Schody z marmuru doskonale zatem prezentować się będą tak i w przestronnych wnętrzach, jak i tych nieco mniejszych.
Niewątpliwą zaletą schodów z marmuru jest też ich trwałość. Położone raz będą nam służyć przez dziesięciolecia pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Nawet, jeśli ulegną uszkodzeniu, wystarczy je poddać renowacji by znów zyskały swój dawny blask.

Schody dla każdego. Schody z marmuru

Schody z marmuru można również zastosować na zewnątrz. Pamiętać należy o tym, że wymagają one specjalnych zabezpieczeń przed warunkami atmosferycznymi, jak kwaśne deszcze oraz innego szlifu, który zapobiegnie poślizgom. Jak każdy kamień, również i idealnie wyszlifowany marmur w połączeniu z deszczem czy śniegiem może być bardzo niebezpieczny, dlatego też konieczne jest wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń. Marmur narażony na różne warunki atmosferyczne będzie wymagał częstszej konserwacji, dlatego tego typu rozwiązanie na ogrodzie lepiej jest zastosować w miejscach osłoniętych, jak altanki czy mała architektura ogrodowa. Schody marmurowe w Warszawie dobierzemy zgodnie z twoimi preferencjami – z przyjemnością podpowiemy, jak o nie zadbać by jak najdłużej cieszyć się ich ponadczasowym pięknem. Zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszą pełną ofertą schodów z marmuru. Zapoznaj się również z ofertą schodów z granitu!