Piękne schody z granitu

schody-z-granitu-warszawaSchody granitowe to jeden z najlepszych i najbardziej efektownych dodatków do wnętrz i na zewnątrz. Ten uniwersalny kamień naturalny doskonale sprawdzi się zarówno jako wykończenie stopni na klatce schodowej, jak i na ogrodzie, otwierając drogę do kwietnych rabat.
Granit uważany jest za jednej z najtrwalszych kamieni naturalnych – nic zatem dziwnego, że jest chętnie wybierany także, jako materiał na schody. Dodatkowym atutem bez wątpienia jest jego wygląd – prawdziwa elegancja, która doskonale łączy się z każdą aranżacją.

Idealne schody granitowe Warszawa

Trwałość, jaką charakteryzuje się granit sprawia, że to materiał, który z powodzeniem można zastosować w każdym budownictwie. Schody z granitu przez lata będą służyć w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach jednorodzinnych. Mimo częstego użytkowania nawet po wielu latach prezentują się równie elegancko. Nawet w przypadku zabrudzeń, otarć czy skaz, schody granitowe wystarczy poddać konserwacji, aby znów cieszyć się ich lustrzanym szlifem.
Również i na zewnątrz schody granitowe można wpasować w każdą aranżację ogrodu. Schody do tajemniczych rabat utrzymanych w duchu japońskim czy iście różany angielski ogród – naturalność kamienia pozwala mu na wpasowanie się do każdego naszego marzenia.

Bezpieczeństwo a schody z granitu

Dzięki różnorodnym sposobom obróbki kamienia naturalnego, schody z granitu są w pełni bezpieczne. Ważne jest zastosowanie odpowiedniego szlifu, dzięki czemu schody kamienne w ogrodzie nie będą śliskie nawet pomimo opadów deszczu czy śniegu.
W pomieszczeniach zamkniętych lub osłoniętych możemy zastosować klasyczny szlif, który wydobędzie lustrzaną powierzchnię z kamienia. W ten sposób otrzymamy pałacowe schody z granitu, które odznaczać się będą elegancją, a jednocześnie będą w pełni bezpieczne.

Konserwacja a schody z granitu

Jak można zauważyć w starych pałacach, czy zamkach, schody granitowe były dość często stosowane i w formie sprzed kilku setek lat przetrwały do dzisiaj. Świadczy to o ich niebywałej trwałości. Oczywiście, jak każdy element wyposażenia mogą one ulec zużyciu – wystarczy jednak poddać je właściwej konserwacji. Do czyszczenia schodów z granitu zaleca się również stosowanie właściwych środków, dzięki czemu przedłużamy ich nienaganny wygląd. Schody granitowe w Warszawie zamówią państwo u nas. Dobierzemy dla państwa właściwy szlif, a także rodzaj kamienia, który spełni wszystkie oczekiwania. Gwarantujemy, że schody granitowe to inwestycja na lata, dzięki której wnętrza prezentować się będą elegancko. Zapoznaj się również z naszą ofertą schodów z kwarcytu!