Schody z kamienia Warszawa

schody-z-kamienia-warszawa

Dobór właściwego materiału na schody nie należy do najłatwiejszych. To ta część naszego domu czy ogrodu, która poza walorami estetycznymi musi uwzględniać również nasze bezpieczeństwo. Kamień, który zastosujemy jako stopnie powinien też być dopasowany do miejsca, w którym zdecydujemy się go użyć.
Schody z kamienia naturalnego zdecydowanie podkreślają estetykę wnętrz – są nowoczesne, a jednocześnie tradycyjne, dlatego też na takie rozwiązanie decyduje się wiele osób. Ale nie tylko we wnętrzach schody z kamienia dodają prestiżu – również w ogrodzie sprawdzają się idealnie i mogą podkreślić jego minimalizm, jak i wtopić się w rustykalną estetykę.

Do wnętrz i do ogrodu – schody kamienne Warszawa

Decydując się na wybór schodów z kamienia naturalnego musi wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Mimo, że zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz można wybrać ten sam surowiec, dla naszego bezpieczeństwa ma znaczenie sposób jego obróbki. Schody z kamienia naturalnego stosowane na zewnątrz nie powinny posiadać idealnie gładkiej powierzchni – może to grozić poślizgnięciem, szczególnie w deszczowe i śnieżne dni. Zaleca się albo zastosowanie specjalnych zabezpieczeń, albo pozostawienie ich matowych, dzięki czemu będą one bezpieczne bez względu na aurę panującą na zewnątrz. We wnętrzach lub pod osłonami możemy postawić na tak zwany lustrzany szlif – w ten sposób stworzymy bardzo elegancką aranżację, a padający deszcz czy śnieg nie będzie dla nas problemem.

Jakie schody z kamienia naturalnego wybrać?

Kamień naturalny to bardzo szerokie pojęcie, a w przypadku schodów, jak i posadzek najczęściej stosuje się granit oraz marmur. Oba rodzaje kamienia są bardzo odporne i trwałe, doskonale też komponują się z różnym rodzajem aranżacji.
W naszej ofercie znajdziesz:

Schody z kamienia naturalnego pasują zarówno do nowoczesnych aranżacji podkreślając ich minimalizm, bogactwo, jak i do bardziej naturalistycznych i rustykalnych, bowiem doskonale komponują się z antykami oraz innymi dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów.
Kolejną zaletą schodów z kamienia jest ich żywotność – jest to rodzaj stopni na lata, które od czasu do czasu należy poddać właściwej konserwacji. O tym, jak trwałe są tego typu schody możemy przekonać się odwiedzając pałace czy stare kamienice – nierzadko kamienne schody są tam od setek lat wciąż prezentując się okazale.

Schody z kamienia naturalnego w Warszawie zamówisz u nas – dopasujemy stopnie tak, aby idealnie pasowały do twoich wnętrz lub twojego ogrodu. Pomożemy ci w wyborze właściwego szlifu, by zapewnić ci właściwe bezpieczeństwo. Zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszą pełną ofertą schodów z kamienia naturalnego w Warszawie.